Garážové brány

Sekcionálne garážové brány

garaz001

Elegantné automatické sekcionálne brány sa otvárajú kolmo nahor. Tak získate viac miesta v garáži a pred garážou - a máte celý prejazd voľný.

Sekcionálne brány sú vhodné vždy - bez ohľadu na to, či je otvor Vašej garáže pravouhlý alebo skosený, či má segmentový alebo kruhový oblúk. Preto sa ideálne hodia pre dodatočnú modernizáciu.

K dispozícii je niekoľko desiatok štandardných farieb, alebo ľubovolná farba palety RAL.

Pohony používané v našich bránach majú štandardne namontovaný vypínač proti preťaženiu, ktorý dvíha bránu o cca 10 cm, v okamihu, keď sa stretne s prekážkou. Automatickou bránu je tiež možné vybaviť fotobunkou. To je dodatočné zabezpečenie, ktoré znemožní zatvorenie zariadenia, pokiaľ sa v svetle brány ocitne prekážka.

Pre segmenty brán sme použili špeciálne projektovaný , bezpečný tvar, ktorý chráni prsty.

V každej bráne, bez výnimky je namontované dodatočné zabezpečenie pred jej padnutím v prípade pretrhnutia pružiny. Patentovali sme tiež riešenie, ktoré umožnilo použitie tohto zabezpečenia v bránach s ťažnými pružinami.

V sekcionálnych bránach sme použili tzv. teplé panely o hrúbke 40 mm, vyplnené polyuretánovou penou a utesnili sme bránu po celom obvode a medzi sekciami. Pre brány o rozmeroch 5000 x 2250 (dvojitej) súčiniteľ prenikania tepla U činí ledva U=1,09 W/(m²K).

Aby získať maximálnu tepelnú izoláciu pridali sme tiež dva výbežky pri dolnom tesnení medzi panelom, a podkladom. To riešenie umožňuje zastaviť cirkuláciu vzduchu v miestach, ktorými by mohlo unikať teplo. Práve vďaka starostlivosti o také detaily, naše brány majú jedny z najlepších tepelne izolačných vlastností na trhu.

Tvar horného oblúka bol tak zaprojektovaný, aby optimálne pritláčal horný panel brány do nadpražia. Brána je týmto spôsobom ešte viac utesnená a bezpečná, pretože nie je možné odchýlenie horného panela do vnútra.

Komfort obsluhy brány, to je tiež jej spoľahlivá automatika, ktorá poskytuje nielen záruku ľahkého a bezproblémového používania, ale tiež možnosť zapojenia brány do ľubovoľného systému ” inteligentného domu”. Automatiku našich brán, tvoria zariadenia najlepších, renomovaných výrobcov.

Každú nami vyrobenú bránu, nezávisle od rozmeru, je možné bez problému otvoriť jednou rukou, bez použitia sily. Je to možné, vďaka dvom skrutným pružinám, zabezpečujúcim optimálne vyváženie brány.

Brána nebola braná do úvahy pri projektovaní domu? U nás máte možnosť voľby medzi 6 typmi vedenia. Zamontujete bránu v ľubovoľne zaprojektovanej garáži, optimálne využívajúc dostupný priestor. Minimálna výška nadpražia pre naše brány s pohonom to len 80 mm!

Ak ešte máte dodatočné nápady na prispôsobenie brány k Vašim potrebám sme Vám k dispozícii. V našej ponuke nájdete najrozmanitejšie dodatky: okná v rôznych rozmeroch a tvaroch, ventilačné otvory a servisné dvere, ktoré umožnujú vstup do miestnosti bez nutnosti dvíhania brány.

Rolovacie garážové brány

garaz002

Garážové rolovacie brány svojim jednoduchým a esteticky vzhľadným prevedením sú vhodné do každej garáže. Svojim konštrukčným a technickým riešením nezaberajú vo vnútri garáže takmer žiadny priestor.

Možno ich nainštalovať bez stavebných úprav do už postavenej garáže. Ovládanie navíjacou pružinou alebo elektropohonom.

K dispozícii je niekoľko desiatok štandardných farieb, alebo ľubovolná farba palety RAL.

Štandardným vybavením našich rolovacích brán je elektrický pohon s možnosťou rádiového ovládania. Nájdete u nás tiež celú paletu dodatočného vybavenia: riadiacu centrálu, vysielače, zabezpečenie hrán, kódové klávesnice a fotobunky.

Pancier rolovacie brány je navíjaný na navíjací hriadeľ, uložený v skrinke plášťa alebo vo vnútri miestnosti. To je úspora miesta, ktorá zabezpečuje bezproblémové parkovanie a pohodlie každodenného využívania garáže. Navinutá brána tiež nezaberá miesto pod stropom. Nebudete musieť brať do úvahy brány pri projektovaniu osvetlenia, či konštrukcie strechy.

Vo všetkých našich rolovacích bránach montujeme bezpečnostnú brzdu, ktorá chráni pred nekontrolovaným padnutím panciera brány.

Niekedy brána musí plniť dodatočné požiadavky. V prípade podzemných garáží sú dokonalým riešením rolovacie brány s ventilačnými otvormi. Ponúkame tiež hliníkové profile s preskleniami, umožňujúce dosvietenie garáže.

Naše technologické možnosti umožňujú výrobu rolovacích brán o výške viac ako 3 m a šírke až do 4,5 m.

Plášť rolovacích brán – vodiace lišty, dolnú lištu a skrinku – môžeme vyrobiť v jednom z viac ako 200 farieb RAL.

Ponúkame panciere rolovacích brán v niekoľkých farbách a viac ako 40 drevu podobných dyhách. Bez problému prispôsobíte vzhľad roliet do charakteru a farby fasády domu.

Niekedy garáž, je nielen miestom, v ktorom parkujete automobil. V takej situácii sa dokonale osvedčujú bočné dvere. Umožňujú prístup do garáže bez dvíhania brány, a súčasne nenarušujú estetiku celej fasády. Môžeme vyrobiť bočné dvere s výplňou, identickým z pancierom brány.

Výklopné garážové brány

garaz003

Výklopné garážové brány sú jedny z najpopulárnejších brán na trhu. Ich jednoduchá konštrukcia a jednoduché a osvedčené mechanické riešenie zaručujú bezporuchovú činnosť brány.

Ponúkajú komfortné riešenie uzatvárania garáží a to bez závislosti na elektrickej energii (mechanické ovládanie), alebo môžu byť doplnené elektrickým pohonom s diaľkovým ovládaním. • krídlo vyrobené z pozinkovaného ocelového plechu - trapéz T-10, so zvislou, horizonátlnou a šikmou výplňou, alebo z dierovaného pozinkovaného ocelového plechu
 • prvky zárubne sú navzájom spojené prostredníctvom šróbových spojov
 • profily krídla sú spojované špeciálnymi prvkami
 • priečka spojujúca horizontálne vodiace lišty a postranné klznice
 • systém pružín podporujúcí zdvíhanie a spúšťanie krídla dverí
 • zapúzdrené pružiny

Krídlové garážové brány

garaz004

Krídlové brány sú tradičným riešením pre všetky garáže s obmedzeným vnútorným priestorom (kde sa nedajú použiť brány sekčné). Brány možno použiť ako alternatívu k výsuvným, posuvným alebo rolovacím bránam. Sú ideálne pre garáže, kde je len minimálne ostenie a nadpražie.

Vyrábajú sa vždy presne na mieru.Zárukou nízkej ceny a bezchybnej činnosti je použitie jednoduchých a osvedčených riešení.

K dispozícii je niekoľko desiatok štandardných farieb, alebo ľubovolná farba palety RAL. • zárubňa a krídlo sú vyrobené z pozinkovaných ocelových profilov, bez tepelnej prepážky
 • výplň krídla tvorí pozinkovaný ocelový plech – trapéz T-10, so zvislou, horizontálnou a šikmou výplňou
 • prvky zárubne sú navzájom spojené prostredníctvom šróbovaných spojov
 • zarážka otvorenia krídla
 • stopka obmedzujúca neriadený pohyb pri zatváraní
 • zarážka závesov – zabezpečenie proti spadnutiu krídla